Jesteś zainteresowany naszą ofertą ?

Napisz do nas

Klimatyzacje

Proponujemy również profesjonalną obsługę samochodowych klimatyzacji.

Zajmujemy się bieżącą obsługą, jak również sprawdzaniem szczelności instalacji azotem, naprawą klimatyzacji.

Dlaczego trzeba robić okresowe przeglądy klimatyzacji ?

Przeglądy okresowe są konieczne do prawidłowego funkcjonowania układu i wykonywać powinno się je co pół roku. Układ klimatyzacyjny jest napełniony określoną ilością czynnika chłodzącego (gazu), który jest zmieszany z określoną ilością oleju. Jeżeli w układzie zaczyna brakować czynnika chłodzącego to nie ma cyrkulacji oleju który krąży po układzie smarując także sprężarkę. Brak smarowania sprężarki powoduje jej zatarcie. I tutaj zaczynją pojawiają się duże koszty...

Przegląd okresowy polega na odzyskaniu czynnika chłodzącego specjalnym urządzeniem  i napełnieniu układu właściwą ilością gazu. Co 3-4 lata konieczna jest też wymiana filtra osuszającego (trocknera). W filtrze takim znajduje się środek pochłaniający wilgoć z układu w postaci granulatu (sita molekularnego). Jeżeli granulat będzie już zbyt nasączony wodą i przestanie pochłaniać wilgoć - układ będzie nieprawidłowo pracował. Objawiać się to może spadkiem wydajnosci. 

Dokonanie przeglądu klimatyzacji zaleca się także przed jesienią. W niektórych samochodach przy włączeniu ogrzewania na przednią szybę (w większości samochodów amerykańskich) złącza się też klimatyzacja aby szybko osuszyć szybę. Czyli pozornie wydawać się może, że układ klimatyzacyjny nie pracuje w chłodniejszym okresie, a jednak może on się co chwilę załączać. Zbyt mała ilośc czynnika może spowodować awarie opisane powyżej.

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji: 

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 

oraz w soboty od 8.00 - 13.00

Galeria zdjęć

Godziny otwarcia

Firma jest dla Państwa dyspozycji:

od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 18.00 
oraz w soboty od 8.00 - 13.00

Dane kontaktowe

ul. Roosevelta 52
41-800 Zabrze