Jesteś zainteresowany naszą ofertą ?

Napisz do nas

Porady

Informacja techniczno-serwisowa dla użytkowników samochodów wyposażonych w tradycyjne instalacje gazowe.

  1. Gaz propan-butan sprzedawany w Polsce jest wg normy gazem technicznym przeznaczonym do opału. Nie występuje jako ujęte normą paliwo do silników samochodowych. Dlatego też zdarza się, że skład takiego gazu nie gwarantuje poprawnej pracy instalacji gazowej w samochodzie. Zbyt duża ilość zanieczyszczeń odkłada się w parowniku a jego elementy gumowe ulegają szybszemu zużyciu. Zbyt mała wartość opałowa podnosi zużycie eksploatacyjne gazu.
  2. Najmniejsze usterki silnika, które przy pracy na benzynie są przez użytkownika często nie zauważane, przy pracy na gazie staną się wyraźne. Np. przy usterkach instalacji zapłonowej lub zbyt ubogiej mieszance gazu może nastąpić spalenie gazu w kolektorze ssącym lub wydechowym, co będzie odczuwane w postaci "strzałów". Dlatego wskazana jest częstsza od zalecanej przez producenta samochodu wymiana świec zapłonowych, przewodów wysokiego napięcia, filtra powietrza.
  3. Spalanie gazu przebiega wolniej niż benzyny. Daje to bardziej miękką pracę silnika ale podnosi też temperaturę w komorze spalania, co najbardziej odczuwają świece zapłonowe i zawory.
  4. Instalacja gazowa wymaga tak jak samochód kontroli, przeglądów i regulacji. Niebezpieczne jest zbyt małe zużycie gazu (równe lub mniejsze od zużycia benzyny) ponieważ silnik pracuje wtedy na zbyt ubogiej mieszance i może ulec przegrzaniu.
  5. Specyfika podawania gazu do silnika (wysysanie z miksera przez podciśnienie w układzie dolotowym) powoduje, że wyrzucenie "na luz" w czasie jazdy przy szybkościach ponad 70 km/h może spowodować zgaśnięcie silnika.
  6. Samochód z wielopunktowym wtryskiem benzyny i instalacją gazową nie nadaje się do nauki jazdy i jazd sportowych.

Galeria zdjęć

Godziny otwarcia

Firma jest dla Państwa dyspozycji:

od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 18.00 
oraz w soboty od 8.00 - 13.00

Dane kontaktowe

ul. Roosevelta 52
41-800 Zabrze